Smilkalai Jūsų namų jaukumui: viskas, ką turite žinoti

Paskelbta: Skaityta: 780
Smilkalai Jūsų namų jaukumui: viskas, ką turite žinoti

Smilkalų istorija šiandien jau skaičiuoja daugybę šimtmečių, o gal ir daugiau, ir jų kilmė siejama su Kinija, Indija bei Japonija. Tais labai senais laikais jie buvo atrasti visiškai netikėtai ir pradėti naudoti tikrai ne erdvių kvepinimo tikslais.

Smilkalų naudojimo ypatumai

Anuomet smilkalai buvo plačiai naudojami šventyklose, taip pat įvairių ritualų bei apeigų metu, o smilkymui buvo pasitelkiamos įvairios žolelės, lapai ir augalų šakos. Dar vėliau pastebėtos ir smilkalų skleidžiamos sveikatinančios savybės.

Kaip namų kvapai, jie pradėti naudoti vos prieš kelis šimtmečius, ir šio atradimo pradininke laikoma tekančios saulės šalis – Japonija. Būtent čia imta smilkalais smilkyti namų erdves, taip pat drabužius, siekiant sužavėti ar atkreipti priešingos lyties dėmesį.

Šiandien smilkalų naudojimas plačiai paplitęs visame pasaulyje. Jie naudojami meditacijoms, įvairioms apeigoms, šventyklose ir, žinoma, namų kvepinimui.

Smilkalų rūšys ir tipai

Smilkalų pasirinkimas šiandien yra labai platus ir kiekviena rūšis turi savo kilmės šalį. Vieni populiariausių rinkoje, kuriuos galima dažniausiai sutikti ir masinėje prekyboje – tai smilkalų lazdelės. Jos gali būti su centru ir be centro. Pastarieji labiausiai paplitę Kinijoje, Tibete, Japonijoje, tuo tarpu smilkalų lazdelių su centru gimtine laikoma Indija.

Tiems, kurie domisi smilkalais, tikriausiai nesvetimos ir kitos formos, tokios kaip kūgis ar dar neįprastesnės. Dažniausiai tokie smilkalai yra rankų darbo, juos greičiau rasime specialiose prekybos vietose, taip pat elektroninėse parduotuvėse, kuriose parduodami rankų darbo smilkalai internetu.

Smilkalai gali būti deginami ir nedeginami. Deginami tiesiog uždegami, pasitelkiant žiebtuvėlį, degtukus ar kitas priemones. Lengvai smilkdami kartu su dūmais jie tolygiai skleidžia aromatą. Tuo tarpu nedeginami nėra tiesiogiai uždegami, o yra veikiami atskiro šilumos šaltinio, talpinamo po jais.

Teigiamas natūralių smilkalų poveikis žmogaus smegenų veiklai ir vidinei būsenai

Pasirodo, kad atitinkamai pasirinkti natūralūs smilkalai pasižymi ne tik neigiamą energiją valančiomis savybėmis, bet ir daro teigiamą įtaką žmogaus nuotaikai, savijautai ir vidinei būsenai. Atliktas mokslinis tyrimas atskleidė, kad smilkalų skleidžiamas aromatas atpalaiduoja smegenis, padeda suvaldyti begalinį minčių srautą ir jas subalansuoti.

Pasitelkdami atitinkamus kvapus, jūs galite sumažinti įtampą bei nerimą, atsipalaiduoti ir suharmonizuoti kvėpavimą. Praktikuojate meditacijas, jogą ar kitas dvasines praktikas? Tinkami smilkalai padės pagerinti koncentraciją meditacijos metu ar atsipalaiduoti atliekant įvairias sąmoningumo praktikas.

Sintetiniai smilkalai – pavojus mūsų sveikatai?

Deja, bet kaip ir kai kurie sintetiniai kvapai namams bei aromatinės žvakės, smilkalai taip pat gali būti kenksmingi sveikatai. Neapsigaukite, net jei jie apibūdinami, kaip rankų darbo smilkalai – pasidomėkite, iš kokių medžiagų jie pagaminti.

Daugelis jų gaminami pramoniniu būdu. Tikėtina, kad tokių smilkalų gamyboje naudojami sintetiniai kvapai ir medžiagos, kurios degdamos išskiria sveikatai pavojingas medžiagas. Nors priežastinis ryšys tarp namuose naudojamų smilkalų ir viršutinių kvėpavimo takų navikų nebuvo patvirtintas, tačiau danų atlikto tyrimo metu buvo nustatyta padidėjusi plaučių vėžio rizika.

Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį ir smilkalus pirkti atsakingai, rinktis gaminius tik iš natūralių medžiagų ir juos naudoti saikingai. Vis dėlto, net ir natūralūs gaminiai, smilkinami pernelyg gausiai, gali erzinti ar sukelti nepageidaujamus pašalinius pojūčius. Čia taipogi svarbu ir tinkamai pasirinktas smilkalų kvapas.

Kaip atskirti natūralius smilkalus nuo sintetinių?

Visų pirma, skaitykite smilkalų sudėtį ir išmokite atpažinti ingredientus. Deja, bet tikslią sudėtį tikriausiai galėtumėte sužinoti tik nunešę smilkalus į laboratoriją. Kitu atveju teks pasitikėti gamintojo pateikta informacija.

Vienas iš paprasčiausių būdų atpažinti – tai kaina. Įprastose parduotuvėse vos kelis eurus kainuojantys smilkalai, tikriausiai nėra tai, ko iš tikrųjų tikitės. Paprastai rankų darbo ar natūralūs smilkalai kaina pasižymi kiek aukštesne dėl gamyboje naudojamų brangesnių ir kruopščiai atrenkamų natūralių ingredientų.

Kitas atpažinimo būdas – smilkalų spalva. Natūralūs smilkalai, priklausomai nuo juose naudojamų ingredientų, paprastai pasižymi neintensyviomis, dažnai žemiškomis spalvomis.

Kaip teisingai smilkyti smilkalus?

Smilkalų smilkymas nėra kažkoks sudėtingas ar specialių žinių reikalaujantis procesas. Smilkalai gali būti lazdelės, kūgio ar kitu pavidalu, jie būna deginami ir nedeginami. Priklausomai nuo smilkalų tipo bei rūšies, jiems naudojamas smilkalų laikiklis arba smilkalinė.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausio Vasario Kovo Balandžio Gegužės Birželio Liepos Rugpjūčio Rugsėjo Spalio Lapkričio Gruodžio

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį