Patikima apsauga nuo saulės: ką būtina žinoti artėjant vasaros sezonui?

Paskelbta: Skaityta: 1052
Patikima apsauga nuo saulės: ką būtina žinoti artėjant vasaros sezonui?

Atėjus šiltajam pavasario – vasaros sezonui daugelis iš mūsų svajojame apie gražų ir tolygų kūno įdegį. Tačiau specialistai įspėja – siekiant grožio, vertėtų neužmiršti ir sveikatos!

Žinodami tai, mes savo asortimentą papildėme išskirtinės kokybės, natūralios kilmės ingredientais paremtais saulės kosmetikos produktais veidui ir kūnui. Taip pat čia rasite ir raminamąjį losjoną po deginimosi, kuris pasirūpins Jūsų oda, jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyko jos apsaugoti arba apsauga buvo nepakankama.

Kas yra ultravioletiniai saulės spinduliai ir kokia jų žala odai?

Saulės skleidžiami spinduliai yra kelių tipų, o pagrindinis šių spindulių skirtumas yra jų bangos ilgis bei skvarba. Du iš jų mums yra geriausiai žinomi ir pasižymi itin žalingu poveikiu – tai UVA ir UVB spinduliai.

UVA spinduliai įsiskverbia į giliuosius odos sluoksnius, veikia ląsteles ir skatina senėjimo procesus, raukšlių, pigmentinių dėmių atsiradimą. Tuo tarpu UVB spinduliai veikia viršutinį odos sluoksnį – sukelia nudegimą, gali sukelti vėžį.

Labai svarbu, kad jūsų naudojamas kremas nuo saulės turėtų SPF apsaugą šiems abiems spinduliuotės tipams.

Kas yra SPF apsauga?

SPF – tai yra apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor), kuris taip pat gali būti skirtingų lygių – SPF 15, SPF 30, SPF 50 ir pan. Kuo skaičius didesnis, tuo didesnę apsaugą nuo saulės jis žymi. Vis dėlto, šis faktorius vartotojų ne visada identifikuojamas teisingai – dažnai manoma, kad didesnis skaičius rodo ilgesnę buvimo saulėje trukmę. Iš tiesų apsaugos nuo saulės faktorius nurodo, kokią procentinę dalį UVA bei UVB spindulių produktas geba sulaikyti. Žinoma, dalis tiesos tame yra, kadangi silpnesnės apsaugos kremu reikėtų pakartotinai pasitepti dažniau.

Paprastai mažesne nei SPF 30 apsauga pasižymintis veido kremas su SPF yra skirtas labiau kasdienei veido odos priežiūrai. Tokia apsauga neretai pasižymi ir kai kurie makiažo pagrindai, tačiau jų apsauga būnant intensyvioje saulėje yra nepakankama. Patikimai apsaugai užtikrinti, tiek kūno, tiek veido kremas nuo saulės, turėti būti mažiausiai SPF 30, o geriausia apsauga – kremas su SPF 50. Pastarąjį taip pat rekomenduojama naudoti, kūdikiams nuo 6 mėnesių ir vyresniems vaikams, siekiant apsaugoti jų itin jautrią ir ploną odą.

Mineralinė ir cheminė apsauga nuo saulės: ką reikia žinoti?

Pastebima, kad daugelis žmonių nežino, kuo vienas kremas nuo saulės skiriasi nuo kito, koks yra natūralus kremas nuo saulės ir kokį kremą turėtų pasirinkti. Taigi, išskiriamos dvi pagrindinės apsaugos nuo saulės produktų grupės – tai mineralinė ir cheminė apsauga. Kuo jos skiriasi?

Mineralinė apsauga yra paremta veikliųjų medžiagų – cinko oksido ir/arba titano oksido apsauga, kurie blokuoja spindulius. Svarbu žinoti, kad cinko oksidas sukuria visapusišką apsaugą ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, tuo tarpu titano oksidas – patikimai saugo tik nuo UVB spindulių.

Būtent mineralinė apsauga yra rekomenduojama vaikams ir jautrią odą turintiems žmonėms.

Cheminė apsauga veikia kiek kitaip – ji tarsi sugeria saulės spindulius, leidžia prasiskverbti į odą, paversdama juos šiluma ir tuomet išstumia į išorę. Be to, šių produktų sudėtyje dažnai yra ne visai draugiškų ingredientų, kurie gali kimšti poras ir sukelti odos sudirgimus bei kitas nepageidaujamas reakcijas. Taip pat nustatyta, kad kai kurios iš jų kenkia ir aplinkai.

Tokio tipo apsauginis kremas nuo saulės vaikams yra nerekomenduojamas. Kiekvieną kartą renkantis apsauginį kremą nuo saulės sau ir vaikams, vertėtų atkreipti dėmesį į produkto sudėtį.

Apsauginį kremą, losjoną ar purškiamą produktą rinktis?

Šiandien rinkoje galima produktų pačiu įvairiausiu pavidalu – nuo įprastai tepamų kremų, pienelio konsistencijos iki purškiamų losjonų bei dulksnų. Pasirinkti reikėtų priklausomai nuo to, kur ir kokiomis aplinkybės planuojate produktą naudoti.

Patikimiausią apsaugą sukuria visi tepami saulės kremai, kurie yra gerai įtrinami į odą. Labai svarbu kuo tolygiau ir kokybiškiau padengti odos paviršių. Tokios konsistencijos kremus rekomenduojama naudoti ir vaikams.

Tuo tarpu purškiamas kremas nuo saulės ar dulksna sukuria ženkliai mažesnę apsaugą, kadangi paprastai jie nėra įtrinami į odą. Todėl juos rekomenduojama naudoti tik išskirtiniais atvejais, kuomet nėra galimybės kremu pasitepti. Taip pat galima naudoti pakartotinei apsaugai keliaujant, dulksna gali būti naudojama ant makiažo.

Kaip teisingai naudoti kremą nuo saulės?

Prieš naudojant bet kurį kosmetikos produktą labai svarbu perskaityti gamintojo rekomendacijas. Jos gali skirtis, priklausomai nuo produkto sudėties ir jo konsistencijos.

Įprastai bet kuris apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti naudojamas maždaug 20-30 minučių prieš einant į saulę.

Rekomenduojama kremu dengti du kartus, o būnant saulėje, pakartotinai teptis kas 2-3 valandas, atsižvelgiant į tai, ar būnate ir kiek dažnai būnate vandenyje, ar užsiimate aktyvia veikla, prakaituojate ir pan. Procedūrą kartoti, net jeigu jūsų apsauginis kremas yra atsparus vandeniui.

Ką daryti, jeigu nenaudojote apsaugos nuo saulės arba ji buvo nepakankama?

Specialistai teigia, kad oda turi dešimtmečių atmintį, todėl žalos pasekmės gali pasivyti ir žymiai vėliau. Todėl labai svarbu apsaugą naudoti visuomet, net jeigu neinate į paplūdimį ar specialiai nesimėgaujate saulės voniomis.

Kitas klausimas, ar galima sumažinti jau padarytą žalą?  Nors saulės padaryta žala dažnai pasirodo ne iškart, stipriai nudegus saulėje, būtina padėti odai kuo greičiau atkurti pažeistus audinius. Tam pagelbės kokybiškas kremas po deginimosi, kuris nuramins, intensyviai sudrėkins ir pamaitins sudirgusią odą.

Be to, losjonas po deginimosi taip pat padeda ilgiau išlaikyti odos įdegį, todėl tai gali būti ne tik pagalba nudegus, bet ir papildoma nauda net ir po saugių saulės vonių.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausio Vasario Kovo Balandžio Gegužės Birželio Liepos Rugpjūčio Rugsėjo Spalio Lapkričio Gruodžio

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį