Ekologiška buitinė chemija

Ekologiška buitinė chemija | AMG chemija

Ekologiški produktai internetu – saugus ir patogus apsipirkimas! Asortimente – ekologiška buitinė chemija indų plovimui, skalbimui, natūralios valymo priemonės jūsų namams įvairių paviršių bei langų valymui.

Aktyvūs filtrai

Kuo ekologiška buitinė chemija skiriasi nuo įprastos? 

Kalbant apie ekologiškas švaros prekes, vien žodis chemija skamba kiek paradoksaliai. Nors ekologiškuose produktuose cheminių medžiagų paprastai yra ženkliai mažiau, tačiau visiškai jų išvengti ne visuomet neįmanoma.

Ekologiška chemija nuo įprastos skiriasi būtent kenksmingų cheminių ingredientų sudėtimi arba bent jau jos kiekiu. Verta pastebėti, kad kai kuriais atvejais cheminių medžiagų, kurios yra būtina veiklioji medžiaga, tiesiog nėra kuo pakeisti. Tokiu atveju ekologiškų produktų gamyboje jų koncentracija yra sumažinama maksimaliai, kad jos poveikis žmogui ir gamtai būtų visiškai minimalus. 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis ekologiškas švaros priemones?

Ekologiškos prekės visuomet yra geresnis pasirinkimas nei įprasta buitinė chemija. Tiesa, kalbant apie švaros prekes, jų sudėtis nėra taip griežtai reglamentuojama kaip, pavyzdžiui, kosmetikos. Priklausomai nuo kilmės šalies ir joje numatyto reglamentavimo, „eko“ ženklinimo reikalavimų, skirtingų gamintojų ekologiškų produktų sudėtis gali skirtis. Renkantis ekologišką buitinę chemiją vertėtų atkreipti dėmesį į etiketėje nurodytą sudėtį ir ekologinį ženklą. Tiesa, galima rasti labai geros sudėties, tačiau ekologiškumo sertifikato neturinčių gaminių, kadangi sertifikavimas ženkliai iškelia kainą. 

Verta žinoti, kad skirtingi ekologiškumo sertifikatai reglamentuoja skirtingus privalomus ekologiškų ingredientų kiekius, todėl ne visuomet ekologiškas bus žymiai geresnis už nesertifikuotą. Taip pat svarbu, kad net ir ekologiniu ženklu pažymėtų produktų sudėtis ne visada privalo būti išsamiai atskleista. Tai reiškia, kad gamintojas gali nurodyti tik tam tikras cheminių sudėčių, naudojamų produkte, grupes, nedetalizuodamas jų išsamiai. 

Labai svarbu, kad gaminyje nebūtų naudojami naftos produktai, fosfatai, fosforas ir kitos kenksmingos medžiagos. Dažnai ekologiškų produktų sudėtyje nėra gyvūninės kilmės medžiagų, o bandymai neatliekami su gyvūnais. 

INCI žymėjimas – kas tai?

INCI žymėjimas gali būti labai svarbus renkantis ekologiškus produktus. Šis žymėjimas įpareigoja gamintoją etiketėje atskleisti išsamią produkto sudėtį, o tai reiškia, kad net ir menkiausia dalis ingredientų nėra nutylėta. Tokį žymėjimą nurodantis gamintojas kelia daugiau pasitikėjimo, kadangi parodo, jog jis nieko neslepia nuo vartotojų. Šiuo atveju sudėtyje matysite visus ingredientus, net ir cheminius, kurių kartais pakeisti natūraliais paprasčiausiai nėra galimybės.

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį