Dezinfekcinės priemonės instrumentams

Dezinfekcinės priemonės - Instrumentų dezinfekcija

Dezinfekcinės priemonės instrumentams yra būtinos siekiant užtikrinti instrumentų švarą ir saugumą naudoti. Yra įvairių tipų dezinfekcinių priemonių, skirtų skirtingiems instrumentams ir paviršiams.

Tinkamas įrankių dezinfekavimas ir sterilizavimas yra būtinas, siekiant užtikrinti pacientų bei klientų saugumą ir užkirsti kelią infekcijoms.

Aktyvūs filtrai

Dezinfekcinės priemonės instrumentams yra būtinos siekiant užtikrinti instrumentų švarą ir saugų jų naudojimą. Skirtingi dezinfekcinių priemonių tipai yra skirti skirtingų instrumentų dezinfekcijai.

Kaip pasirinkti tinkamą įrankių dezinfekantą?

Renkantis dezinfekcinę priemonę instrumentams, svarbu atsižvelgti į keletą dalykų:

1. Instrumentų tipą: Kai kurios dezinfekcinės priemonės yra skirtos tik tam tikros specifikacijos instrumentams, pavyzdžiui, chirurginiams ar odontologiniams instrumentams. Arba kitaip sakant - šių instrumentų dezinfekcijai būtina naudoti tik tam skirtus dezinfekantus.

2. Instrumentų medžiagą: Dezinfekcinės priemonės gali būti netinkamos naudoti su tam tikromis medžiagomis, pavyzdžiui, plastiku ar metalu.

3. Priemonės veikimo spektrą: Dezinfekcinės priemonės gali būti veiksmingos prieš įvairius ar konkrečius mikroorganizmus, pavyzdžiui, bakterijas, virusus ir grybelius.

4. Naudojimo instrukcijos: Svarbu laikytis dezinfekcinės priemonės etiketėje pateiktų naudojimo instrukcijų. Įsitikinti, kad pasirinkta priemonė būtų saugiai naudojama pagal paskirtį. Pavyzdžiui, nenaudoti paviršiams skirtų priemonių rankų dezinfekcijai ir pan.

Dezinfekcinių skysčių veiklieji ingredientai

Dažniausiai naudojamos dezinfekcinės priemonės instrumentams:

Alkoholis: alkoholis yra dažniausiai naudojama dezinfekcinė priemonė instrumentams. Jis yra veiksmingas prieš daugelį bakterijų ir virusų.

Baliklis: baliklis yra galingas dezinfekantas, kuris naikina beveik visus mikroorganizmus. Tačiau baliklis gali būti toksiškas, gali pažeisti odą ir sugadinti kai kurias medžiagas bei paviršius.

Vandenilio peroksidas: vandenilio peroksidas yra dezinfekantas, kuris yra veiksmingas prieš daugelį mikroorganizmų, dažnai naudojamas žaizdoms ir įbrėžimams valyti.

Fenoliai: fenoliai yra dezinfekantų grupė, kuri yra veiksminga prieš daugelį mikroorganizmų, dažnai naudojami ligoninėse ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose.

Kvarteriniai amonio junginiai: kvarteriniai amonio junginiai yra veiksmingi prieš daugelį mikroorganizmų, dažnai naudojami buityje ir verslo aplinkoje.

Įrankių dezinfekavimas ir sterilizavimas

Be dezinfekcinių priemonių, taip pat svarbu instrumentus tinkamai sterilizuoti. Sterilizavimas yra procesas, kuriuo sunaikinami visi mikroorganizmai nuo instrumentų. Svarbu pasirinkti tinkamą sterilizavimo būdą atsižvelgiant į instrumentų tipą ir medžiagą.

Sterilizavimo būdai apima:

Karščio sterilizavimą: tai yra dažniausias sterilizavimo būdas, kai instrumentai kaitinami aukštoje temperatūroje.

Cheminę sterilizaciją: cheminės sterilizavimo priemonės naudojamos mikroorganizmams nuo instrumentų sunaikinti.

Spinduliuotės sterilizavimą: jonizuojančioji spinduliuotė naudojama mikroorganizmams nuo instrumentų sunaikinti.

Saugus dezinfekcinių skysčių naudojimas

Svarbu dezinfekcines priemones naudoti saugiai ir efektyviai ir laikytis keleto svarbių taisyklių:

1. Visada laikytis dezinfekcinės priemonės etiketėje pateiktų instrukcijų.

2. Dezinfekcines priemones laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

3. Mūvėti apsaugines pirštines ir akinius, naudojant dezinfekcines priemones.

4. Kruopščiai nuplauti rankas po sąlyčio su dezinfekcinėmis priemonėmis.

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį