Apsauginiai kremai nuo saulės
Pavasaris ir sparčiai artėjantis vasaros sezonas primena mums, kad pats metas pasirūpinti saulės kosmetika!
Mūsų asortimente - tik patikimų gamintojų, kruopščiai atrinktais natūralios kilmės ingredientais praturtinti produktai, tinkantys ne tik suaugusiems, bet ir vaikams!
Tai ne vien tik apsauginiai kremai nuo saulės veidui bei kūnui ar raminamasis losjonas po deginimosi, tačiau ir kasdienei priežiūrai skirti dieniniai veido kremai su SPF apsauga, kuri būtina kasdien, siekiant apsaugoti savo veido odą nuo žalingų UV spindulių, skatinančių odos senėjimą bei pigmentinių dėmių atsiradimą!
Artėjant šiltajam pavasario – vasaros sezonui bei mėgstančius lepintis saulės voniomis užsienyje bet kuriuo metų laiku, sveikatos specialistai įspėja – siekiant grožaus įdegio, vertėtų neužmiršti ir sveikatos! Tam tiesiog neišvengiamai būtinas apsauginis kremas nuo saulės!
Beveik kiekvienas nori turėti gražų ir tolygų įdegį! Žinodami tai, mes savo asortimentą papildėme išskirtinės kokybės, natūralios kilmės ingredientais paremtais saulės kosmetikos produktais. Asortimente taip pat ir pagalba Jums – raminamasis kremas po deginimosi, kuris pasirūpins Jūsų oda, jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyko jos apsaugoti arba apsauga buvo nepakankama.
Čia taip pat rasite kremus su SPF apsauga ne tik apsaugai nuo saulės, bet ir kasdienei veido odos priežiūrai.
Kodėl reikia saugoti odą nuo ultravioletinių saulės spindulių?
Tikriausiai kiekvienas esame patyrę ultravioletinių saulės spindulių sukeltą odos nudegimą, sudirgimą ar net alergiją. Neabejojame, kad apie ultravioletinių saulės spindulių žalą esame girdėję kiekvienas. Tik ar visi žinome, kokie tai yra spinduliai ir ar visos priemonės yra tinkamos nuo jų apsisaugoti?
Didžiausią žalą sukelia UVA ir UVB spinduliai:
- UVA spinduliai įsiskverbia į giliuosius odos sluoksnius, veikia ląsteles ir skatina senėjimo procesus, raukšlių, pigmentinių dėmių atsiradimą.
- UVB spinduliai veikia viršutinį odos sluoksnį – sukelia nudegimą, gali sukelti vėžį.
Šiuo atveju labai svarbu įsitikinti, ar jūsų naudojamas kremas nuo saulės turi SPF apsaugą nuo šių spindulių.
Kas yra SPF apsauga?
SPF – tai yra apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor), kuris gali būti skirtingų lygių. Apsaugos lygį nurodo skaičius, esantis šalia trumpinio SPF – kuo skaičius didesnis, tuo didesnę apsaugą nuo saulės jis žymi.
Vis dėlto, labai svarbu žinoti, kad apsaugos nuo saulės faktorius nurodo, kokią procentinę dalį UVA bei UVB spindulių produktas geba blokuoti, pavyzdžiui:
SPF 15 – iki 92 %;
SPF 30 – 96-97 %;
SPF 50 – 98 %.
Tuo pačiu ne mažiau svarbu suprasti, kad saulės kremai neblokuoja paties įdegio, tiesiog oda nenudega, o įdega palaipsniui ir yra apsaugoma nuo žalingo spindulių poveikio.
Būnant ilgą laiką intensyvioje saulėje ar mėgaujantis saulės voniomis, tiek kūno, tiek veido kremas nuo saulės, turėti būti mažiausiai SPF 30, o patikimiausia apsauga – kremas su SPF 50. Pastarąjį taip pat rekomenduojama naudoti, kūdikiams nuo 6 mėnesių ir vyresniems vaikams, siekiant apsaugoti jų itin jautrią ir ploną odą.
Tikriausiai pastebėjote, kad veido kremas su SPF, skirtas kasdienei veido odos priežiūrai turi mažesnę apsaugą. Dar mažesnę apsaugą dažnai turi ir kai kurie makiažo pagrindai, tačiau tokia apsauga būnant intensyvioje saulėje yra nepakankama.
Apsauginiai kremai nuo saulės: kaip pasirinkti?
Rinkoje apsauginių kremų nuo saulės pasiūla tokia didelė, kad dažnai sunku suprasti, kuo vienas kremas nuo saulės skiriasi nuo kito. Kyla abejonių, ar natūralus kremas nuo saulės apsaugo odą taip pat patikimai, kaip ir cheminės sudėties kremai, ir kokį kremą reikėtų rinktis.
Pagrindinės apsaugos nuo saulės produktų grupės yra:
- mineralinė apsauga;
- cheminė apsauga.
Mineralinė apsauga yra paremta veikliųjų medžiagų – cinko oksido ir/arba titano oksido apsauga, kurie blokuoja spindulius. Svarbu žinoti, kad cinko oksidas yra pajėgus sukurti visapusišką apsaugą ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, tuo tarpu titano oksidas – patikimai saugo tik nuo UVB spindulių.
Cheminė apsauga veikia kiek kitaip – ji tarsi sugeria saulės spindulius, leidžia prasiskverbti į odą, paversdama juos šiluma ir tuomet išstumia į išorę. Verta atkreipti dėmesį, kad šių produktų sudėtyje dažnai yra ne visai draugiškų aplinkai bei odai ingredientų, kurie gali kimšti poras ir sukelti odos sudirgimus bei kitas nepageidaujamas reakcijas.
Tokio tipo apsauginis kremas nuo saulės vaikams yra nerekomenduojamas.
Apsauginį kremą, losjoną ar purškiamą produktą rinktis?
Mūsų asortimente – skirtingos konsistencijos ir skirtingais naudojimosi ypatumais pasižymintys natūralūs kremai nuo saulės. Tai patikimiausią apsaugą sukuriantys tepami saulės kremai, kuriuos įtriname į odą. Tokio tipo kremas nuo saulės vaikams yra pati geriausia apsauga.
Tuo tarpu purškiamas kremas nuo saulės su SPF 15 pasižymi lengva neriebia tekstūra ir sukuria ženkliai mažesnę apsaugą. Todėl jį rekomenduojama naudoti tik išskirtiniais atvejais, kuomet nėra galimybės naudoti tepamą kremą nuo saulės, pavyzdžiui, pakartotinei apsaugai keliaujant, esant žygyje, kopiant į kalnus. Taip pat tinka veidui purkšti ant makiažo.
Kaip teisingai naudoti kremą nuo saulės?
Priklausomai nuo produkto sudėties ir jo konsistencijos, apsauginio kremo nuo saulės naudojimas gali skirtis. Tačiau paprastai apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti tepamas maždaug 20-30 minučių prieš einant į saulę. Vėliau, priklausomai nuo odos tipo bei naudojamo apsaugos faktoriaus lygio, rekomenduojama kremu pakartotinai teptis kas 2-3 valandas. Būtina papildomai atsižvelgiant į tai, ar maudotės vandenyje, ar užsiimate aktyvia veikla, prakaituojate ir pan. Pakartotinai kremu teptis reikėtų nepaisant to, kad jūsų saulės kosmetika yra atspari vandeniui.
Ką daryti, jeigu patyrėte nudegimą nuo saulės?
Stipriai nudegus saulėje labai svarbu apsaugoti odą nuo dar didesnės žalos ir padėti jai kuo greičiau atsistatyti. Tam pagelbės kokybiškas raminamasis kremas po deginimosi, kurio sudėtyje esantys ingredientų junginiai skatina gilų odos drėkinimą ir antioksidacinį poveikį. Jis nuramins, sudrėkins ir pamaitins sudirgusią odą.
Be to, losjonas po deginimosi padės ilgiau išlaikyti odos įdegį, todėl jis gali būti naudojamas ne tik nudegus, bet ir kiekvieną kartą po saulės vonių.